20bet

Бонус

Бонус од 100 евра

Промоции
 • Спортско обложување: 100 €/$
 • казино: 120 €/$ + 120 FS
Регистрација Регистрација

20bet е казино кое е отворено релативно скоро, во 2018 година. Тоа е лиценцирано од регулаторот Curacao Gaming и е дел од TechSolutions Group NV, глобален лидер во спортското обложување и онлајн игрите на среќа. Интересно е тоа што компанијата, исто така,  опфаќа и други добро познати брендови како: 22Bet and National Casino. На почетокот, сајтот нудеше само спортско обложување. Денес тој е добро развиено казино кое нуди обемна понуда на производи и многу активни промоции за своите играчи. Корисниците можат да бираат од 3500 казино игри и настани за спортско обложување. На сајтот, исто така, има 1000 игри во кои може да се добие џекпот. Компанијата соработува со најдобрите изработувачи на игри како што се Microgamin, Belatra, Evoplay, iSoftBet, NetEnt. 20bet казиното нуди 3D слотови, класични слотови и видео игри. Воедно, на својот сајт нуди и игри на среќа како казино, спортско обложување, обложување во живо и лајв казино. Основните понуди за обложување на обложувалницата се за фудбалски турнири (Serie A, Premier League, La Liga, Ligue 1, Bundesliga). Покрај фудбалот, можете да се обложувате и на одбојка, хокеј на мраз, пинг-понг, тенис или кошарка. Понудата, исто така, вклучува популарни казино игри како што се Roulette, Blackjack, Baccarat and Poker.

20bet нуди безбедна средина за играчите од многу држави во светот. Сајтот на обложувалницата е преведен на 14 јазици, што го олеснува користењето на порталот. Најважно, тој е интуитивен и јасен за користење. Оние кои само што ја започнуваат својата авантура во светот на обложувањето, нема да имаат никакви потешкотии со пронаоѓањето на интересен раздел користејќи го горното или долното мени или виџетите од страничниот панел. На почетната страница обложувалницата ги има поставено сите важни спортски настани кои се изведуваат во живо. Брзината на вчитување на сајтот е, исто така, предност, како и тоа што е оптимизиран за големината на малите екрани. Па така, играчите ќе можат да се обложуваат или играат и преку своите мобилни уреди.

20bet – Бонус за добредојде

Понудата за добредојде од 20bet е многу привлечна и може да ја користат играчите од целиот свет. Како ново регистриран корисник добивате бонус од 100% на депозитот и тоа до 100 евра. За да го добиете бонусот, потребно е да внесете депозит од 10. Па така, ако внесете 100, ќе добиете дополнителни €100. Понатаму, ќе треба да поставите соодветен облог или облози со вкупен влог во износ од 6х од почетниот квалификациски депозит. Треба да се забележи дека овие облози треба да се постават на понуди со коефициенти од најмалку 1.5 на единечни или комбинирани облози со кумулативен коефициент од 1.7 и повисоко. Ако се исполнат сите услови, тогаш износот на бонусот ќе биде префрлен на друга сметка. Од денот на првиот депозит имате 14 дена за да ги исполнете критериумите. Ако нема да бидат исполнети, бонусот за добредојде ќе биде анулиран. Што е најважно, самo поставените облози се земаат предвид за исполнување на барањата.

20bet – регистрација20bet – регистрација

20bet – Бонуси и специјални понуди

Уште еден бонус ги очекува новите корисници за внесување втор депозит од најмалку 20 евра. Бонусот од 100% го зголемува почетниот депозит до 120 евра. Како надополнување на бонусот, исто така, ќе добиете 120 бесплатни вртења. Со внесување на 120 евра може да го добиете највисокиот бонус. Вкупната сума од 240 евра е доволна за обложување на различни видови облози. По исплатата, бонус средствата автоматски ќе бидат префрлени на корисничката сметка. Тој треба да биде одигран 40 пати за добивката да може да се повлече. Исто така, ова барање се однесува на добивките од бесплатните вртења. Повлекувањето на средствата пред да се исполнат условите ќе го анулира бонусот.

Обложувалницата 20bet, исто така, нуди седмичен рилоуд за играчите. Тој е еднаков на 50%, т.е. најмногу до 100 евра плус 50 бесплатни вртења. За да се искористи, потребен е депозит од најмалку 20 евра. Условите за користење на петочниот бонус е да се заврти 40 пати. Па така, за петочен рилоуд ќе добиете 25 бесплатни вртења за 2 дена. Првите 25 вртења ќе ги добиете веднаш откако ќе се активира бонусот, а преостанатите ќе се појават во текот на 24 часа. Сајтот за обложување 20bet, исто така, дава можност за учествување во интересни натпреварувања и лотарии, како и за користење на привлечната ВИП програма.

20bet – Спортско обложување

20bet не нуди само казино игри, туку и спортско обложување. Тука ќе најдете и класични облози и во живо. Можете да бирате меѓу најпопуларните спортови како што се кошарка, тенис, одбојка, хокеј, крикет и фудбал. Фудбалот, всушност, е најпопуларен меѓу типувачите. Корисниците на порталот 20bet имаат можност да се обложуваат на најдобрите лиги како што се Англиската премиер лига, Европа премиер лигата, Италијанската А серија, Германската Бундеслига и Европската лига на шампиони, меѓу другото.

Како надополнување, компанијата, исто така, дава можност за користење на обемниот раздел е-спорт каде што може да се најдат многу настани за насловите кои се барани од страна на играчите: Counter Strike, ESport FIFA, DOTA, LoL. Коефициентите на 20bet се прилично компетативни, а самите маржи на операторот овозможуваат прилично добри добивки. Секој месец достапни се до 50 000 настани, повеќето од кои се однесуваат на фудбал. Што се однесува на облозите, достапни се единечни и комбинирани облози.

20bet – регистрација20bet – регистрација

20bet – Обложување во живо

Обложувалницата 20bet ги нема заборавено и играчите кои преферираат обложување во живо. За тоа има направено посебен раздел, па така играчите можат да сметаат на вистинска забава и висока доза на адреналин во текот на секој настан. Овој раздел не само што овозможува поставување на облози во живо, но, исто така, овозможување следење на нивните резултати во живо. Понудата за облозите во живо и пред натпревар е прилично обемна. За жал, обложувалницата 20bet се уште нема Live пренос за своите корисници. Сепак, таа нуди можност за онлајн следење на статистиката со графикони кои ги покажуваат промените во прогнозата врз основа на настаните кои се во прашање. Што се однесува на достапните видови облози тука може да се набројат: SOLO и комбинирани облози, SOLO+ комбинирани облози, како и експерт облози како што се кешаут, x2 или можноста за обложување на сите можни статистики (офсајд, број на карти, број на голови). Изборот на спортови достапен за лајв обложување зависи од настаните кои се изведуваат. За обложување на одреден натпревар, сè што треба е да се отвори сајтот на обложувалницата 20bet, да се избере „Live betting“ и да се разгледаат натпреварите достапни во моментот.

20bet – Казино

Казиното 20bet нуди широка понуда од најновите, најпопуларните и најценетите игри во индустријата. Меѓу останатото, понудата вклучува слот машини – има повеќе од 4000. Џекпот игрите вообичаено се многу барани. За да ги најдете, изберете го каталогот со игри и кликнете на копчето „Jackpot“. Ќе се појават стотици игри со џекпот награди во кои спаѓаат, на пример Royal Coins: Hold and Win, Hot Cash: Hold ‘n’ Link, Power of Gods: HadesBurning Stars 3. Кога станува збор за гореспоменатите слотови, достапни се игри како Jack the Winner from Felix Gaming, Big Bass Bonanza, Wolf Fang. Ако го избереме разделот „Popular“, ќе ни се појават најпопуларните игри. Дополнително, обложувалницата 20bet има креирано понуди и за други категории: New Games, Drops&Wins slots, Megaways games или Buy Bonus игрите. Сајтот 20bet, исто така, нуди игри на маса кои се побарувани од корисниците, чија понуда е прилично разновидна. Сајтот поддржува игри како покер, блекџек, рулет, видео покер или грепки.

20bet – регистрација20bet – регистрација

20bet – Live-казино

Ако сакате да се почуствувате како да играте во вистинско казино со крупиери и делачи, добра опција за вас ќе биде лајв казиното на 20bet. Понудата на лајв казиното е прилично добро разработена. Тука можат да се играат добро познатите наслови од најдобрите провајдери на софтвер. Изборот вклучува бакарат, покер, блекџек или рулет. Оваа категорија има околу 400 опции, неколку варијанти на игри од споменатите (на пример рулет), плус околу 30 типови на лотарија како што се Bet On Numbers, Dream Catcher, Deal Or No Deal. Исто така, може да играте Crazy Time, Monopoly и Dice Duel. Листата на добавувачи ги вклучува само ценетите и доверливи изработувачи на лајв контент. Сите соби во 20bet лајв казиното ја покажуваат достапноста, подржуваниот јазик, бројот на слободни места, како и минималните и максималните влогови. Па така, ќе можете лесно да ја изберете вистинската соба за вас.

20bet – Депозити

Казиното 20bet нуди многу различни методи за плаќање. Депозитите можат да се прават на на пример, преку користење на е-паричници, банкарски трансакции или Visa и Mastercard картичките. Депозитите можат да се внесуваат, исто така, преку Jetson, eZeeWallet, ecoPays или преку други криптовалути. Како и да е, важно е да се има предвид дека времето за процесирање на трансакциите преку картичка или банкарски трансакции може да трае до 5 дена. Ова можеби нема да биде добра вест за играчите, особено ако тие сакаат да уживаат во можностите на 20bet колку што е можно побрзо. Побрзо решение е ако се одлучите за трансакција преку е-паричниците. Во овој случај, сумата се префрлува на сметката на играчот во рок од 24 часа. Добро е да се знае дека 20bet користи само добро познати методи за плаќање. Па заради тоа трансакциите се целосно сигурни и многу брзи, што значи дека не треба да се грижите за важите средства при внесувањето на депозит. Својата сметка во 20bet Casino можете да ја надополнете преку Paysafecard, Jeton, eZeeWallet, minifinity, Luxonpay, Visa, Mastercard, Litecoin, Euthereum и Bitcoin.

20bet – регистрација20bet – регистрација

20bet – Повлекување на добивки

За повлекување најдобро е да се користи истиот метод како и за внесувањето на депозитот. Меѓу останатите достапни се следниве: ecoPayz паричниците, Visa and Mastercard, eZeeWallet, Jeton и InPay банкарските трансакции. Меѓутоа, ова не се сите опции. Како и за депозитите, обложувалницата 20bet, исто така, нуди повлекувања преку криптовалути, како што се популарните Bitcoin, Ethereum или Litecoin. Најбрзиот начин за повлекување на парите е преку виртуелен паричник. Парите се префрлуваат на вашата сметка за само неколку часа. Повлекувањата преку банкарски трансакции или кредитни картички може да потрае до 5 работи дена. Дневниот лимит за повлекување изнесува €4,000. 20bet ги процесира барањата за повлекување во рок од 24 часа, што значи дека нема да чекате премногу долго за вашите средства. Обложувалницата на корисниците им нуди сигурни и брзи повлекувања. Меѓутоа, добро е да се знае дека за да можат да ги повлечете добивките, вашата корисничката сметка треба да е верифицирана.

20bet – Поддршка и контакти

Корисниците на казиното 20bet можат да очекуваат целосна поддршка и помош од службата за поддршка. Ако треба да ја контактирате корисничката поддршка, има неколку методи кои ви се на располагање. Со сигурност, најбрзиот начин е преку лајв чат, кој е достапен во десниот долен агол од страницата. Сè што треба да направите е да го внесете своето име, е-мејл и да започнете разговор. По ова ќе треба да почекате неколку минути за да добиете одговор. Операторите на сајтот се достапни 24 часа дневно, што значи дека одговор на вашите прашања ќе добиете во секое време. Други достапни опции за поврзување се е-мејл адресата support@20bet.com или формуларот за контакт на сајтот на казиното 20bet. Ако сакате да поднесете жалба, испратете ја на мејлот complaints@20bet.com. Ако изберете поврзување преку е-мејл, ќе треба да почекате до 24 часа за да добиете одговор. Пред да се поврзете со корисничката поддршка, добра идеја е да ги прочитате одговорите на најчесто поставуваните прашања, поставувани од корисниците на сајтот. Разделот „Често поставувани прашања“ е одлична поддршка и тоа не само за новите играчи. Тој може да ви го заштеди времето потрошено на зборување со консултантите.

20bet – регистрација20bet – регистрација

20bet – Заклучок

20bet казиното е модерна платформа која на играчите им нуди забава на навистина пристојно ниво. И покрај тоа што сајтот е прилично нов, веќе успеа да ја рашири својата понуда со бројни наслови кои ќе им се допаднат и на почетниците и на поискусните типувачи. Обложувалницата 20bet има многу добри прегледи од страна на корисниците од различни држави.  Услугите за игри на среќа се зголемуваат со брзо темпо и нивната понуда се шири постојано. 20bet со сигурност има се што е потребно за еден ден да стане еден од најголемите портали за игри на среќа. Корисниците го ценат заради неговата професионалност и посветеноста на службата за поддршка. Играчите тука виртуелно можат да ја најдат која било казино игра од најдобрите провајдери. Сајтот за игри на среќа на 20bet е, исто така, место за сигурни трансакции, атрактивни коефициенти и бројни специјални понуди и бонуси. На играчите, исто така, ќе им се допадне пријатниот графички дизајн на сајтот, неговата интуитивност и едноставност. Покрај ова, за многу луѓе 20bet е идеалната комбинација за спортско обложување и онлајн казино.

Предности и недостатоци
 • голем избор на игри и спорт
 • лесен и интуитивен казино веб-сајт
 • безбедни и брзи депозити и повлекување на добивките
 • пристап до мобилна апликација
 • ефикасна и едноставна регистрација и брза верификација на профилот
 • повлекување на добивките со лимит до €4,000
 • нема поддршка преку телефон
 • неколку национални рестрикции
 • нема пренос во живо

20bet FAQ

Оваа обложувалница нуди интересен бонус за добредојде за ново-регистрираните играчи, но ова не е сè. По креирањето на корисничка сметка, вие, исто така, ќе можете да уживате во другите атрактивни специјални понуди за активните корисници. Тие вклучуваат бесплатни облози и облози без ризик. Достапни се седмични рилоуд бонуси, лотарии, турнири, ВИП програми и многу повеќе. Кога станува збор за специјални понуди и бонуси, понудата на 20bet казиното е прилично импресивна. За да уживате во специјалните понуди сè што треба да направите е да креирате корисничка сметка на веб-сајтот на обложувалницата и да го направите својот прв депозит. Секако, за да ги повлечете добивките, треба да исполнете одредени правила.

Релативна пречка за играчите се т.н. национални рестрикции. За жал, овие многу често се однесуваат на онлајн обложувањето и покриваат неколку држави. За среќа, сајтот на 20bet не е предмет на многу строги национални рестрикции. Па така, многу луѓе ја имаат можноста да ги истражуваат можностите кои ги нуди овој сајт за игри на среќа. Меѓутоа, неколку држави се предмет на рестрикција. Тука спаѓаат државите како: САД, Белгија, Обединетите Арапски Емирати, Обединетото Кралство, Словачка, Русија, Холандија, Литванија, Малта, Латвија, Џерси, Гуадалупе, Гиблартар, појасот Газа, Француска Полинезија, Француска Гуана, Франција, Естонија, Курасао, Кипар, Украина, Белорусија.

Можноста за испробување на различни игри, со цел да се избере најдобрата опција, е многу добро решение, особено за почетниците. Многу онлајн казина ја нудат оваа можност без да треба да се обложуваат на вистински пари. 20bet, исто така, е една од овие компании. На сајтот има можност за испробување на новите игри или препуштање на забавата без ризик. Во 20bet казиното можете да играте бесплатно, но треба да имате предвид дека само преку ризикување и играње со вистински пари имате шанса за многу големи добивки.

Корисниците на сајтот 20bet кои внесуваат депозит можат да очекуваат награди во вид на специјални поени, бесплатни вртења или пари. Казиното 20bet нуди околу 30 ВИП нивоа, кои се разликуваат по своите индивидуални привилегии. Интересно е тоа што сите играчи регистрирани на 20bet автоматски се членови на ВИП програмата, што се случува веднаш откако ќе го направат својот прв депозит. За секои €12.5 поставени во CP се добива 1 поен. Курсот на CP е 1 € за 100 CP. Како дел од ВИП програмата, можете да очекувате многу различни награди. Сепак, за да ги добиете потребно е да се обложите 3 пати. Средствата кои се добиваат од размената на CP за вистински пари, од друга страна, се предмет на обложување на 1x. Од моментот кога ќе се квалифицирате, сите бесплатни вртења и награди ќе се појават на вашата сметка во рок од 24 часа. ВИП членството повлекува голем број предности. Најпрво, има ексклузивни понуди и бројни привилегии, како и промоции и бонуси. Тие вклучуваат, на пример, бонуси со повисоки лимити за повлекување, подобри курсеви за размена или проценти за враќање на парите. Истите привилегии и побарувања зависат најмногу од ВИП нивото. Затоа вреди да се искачи скалата и да се достигне највисокото можно ниво.

Корисниците на 20bet можат да внесат депозит и да повлечат средства од сајтот преку користење на повеќе од 12 методи. Во нив спаѓаат Visa and Mastercard картичките, банкарските трансакции, е-паричниците (Neteller, ecoPayz), картичките за плаќање (Perfect Money, Skrill, Jeton). Дополнително, играчите можат да ги користат и познатите криптовалути (Bitcoin, Litecoin, Ethereum). Во вашата корисничка сметка можете да ги најдете сите потребни информации за тоа како да го користете секој од горенаведените методи за плаќање.

Казиното 20bet нуди професионална и ефикасна поддршка за своите корисници. Играчите можат да се поврзат со оператор преку неколку достапни методи. Важно е да се забележи дека компанијата нуди поддршка 24/7. Можете да користете live chat, што претставува најбрзиот начин за контактирање. Другата опција е преку е-мејл. Дополнително, на сајтот на обложувалницата има има формулар за контакт . Во случајот со формуларот и е-мејлот, потребни се до 24 часа за добивање одговор.

Да, обложувалницата 20bet има прилично добри прегледи на интернет. Веќе има добиено многу редовни корисници кои ги користат нејзините услуги. На играчите им се допаѓа сајтот за обложување заради неговиот голем избор на казино игри и спортски облози. Разделот за обложување во живо и понудата на игри заслужува добро мислење. Дополнително, тие ја ценат и безбедноста која компанијата ја гарантира. Сепак, ова е легална обложувалница која својата работа ја изведува со помош на лиценца. Корисниците на порталот 20bet, исто така, ја ценат можноста брзо да се поврзат со вработените во казиното во случај на проблеми, како и за брзите депозити и повлекувања на собраниот фонд. На корисниците на 20bet, исто така, им се допаѓа, и самиот сајт, кој е интуитивен и лесен за користење. Лесно е да се најде облогот кој ве интересира во моментот. Добро развиената понуда на промоции и бонуси е, исто така, важна за корисниците на обложувалницата.

 

20bet Slovakia , 20bet Hrvatska , 20bet Srbija , 20bet Hungary , 20bet Azerbaycan , 20bet Brasil , 20bet Mexico , 20bet Қазақстан , 20bet Armenia , 20bet Marocco , 20bet Shqipëria , 20bet MK , 20bet Si , 20bet MO , 20bet Cesko

Бонус од 100 евра