Unibet

Бонус

Бонус за добредојде до 50 EUR

Промоции
  • Спортско обложување: 50 EUR
Регистрација Регистрација

Unibet – историја

Компанијата е основана во Лондон во1997 година од Андерс Стром. Во почетниот период на работењето на компанијата, обложувањето се изведуваше преку телефон, а во 1999 година компанијата го лансираше својот веб-сајт во Англија и Швајцарија. Тогаш, компанијата беше трансформирана во Unibet Group PLC и се стекна со лиценца за игри на среќа во Малта.  2004 година беше многу важен момент бидејќи компанијата дебитираше на швајцарската берза. Денес Unibet има десетина милиони корисници насекаде во светот.

Веб-сајт на Unibet

Структурата на  веб-сајтот Unibet е многу функционална

Структурата на веб-сајтот Unibet е многу функционална и сигурно без проблем секој корисник ќе биде во можност да ги гледа натпреварите за кои е заинтересиран. Воедно ќе имате пристап и до спортското обложување како и до казиното и бингото. Ако погледнете на спортските настани, најдобро е да се користи јазичето „most popular“ во левото мени. Таму ќе најдете настани кои најчесто се барани во дефинираниот период. Лично, мене многу ми се допаѓа оваа опција. Ми штеди многу време и нема потреба потемелно да се пребарува веб-сајтот.

Во долниот дел од веб-сајтот има линкови со сите потребни раздели и единица за корисничка поддршка.

Воглавно, според мене, изгледот на веб-страницата е добар и дури многу добар во поглед на боите. Очите нема да се заморуваат дури ако поминувате долги часови на веб-сајтот.

Регистрација во Unibet

За да ја започнете регистрација, влезете на веб-сајтот на Unibet преку вашиот пребарувач. Во десниот горен агол има копче за „регистрација“. Кликнете и ќе се отвори формуларот за регистрација. Потврдата за регистрацијата ќе биде испратена на вашата е-мејл адреса. Со тоа вашата сметка ќе биде отворена. Ова, сепак, не значи дека е целосно активна. За да ги користете сите нејзини услуги, да плаќате и повлекувате пари, морате да ја верифицирате својата сметка. За таа цел, испратете копија од вашиот пасош или лична карта и потврдете ја вашата адреса. Ова е стандардна процедура која мора да ја исполнува секоја лиценцирана обложувалница.

Мобилна апликација Unibet

Unibet апликацијата може да се преземе на вашиот мобилен уред со Android и Ios оперативен систем. И двете верзии работат многу добро и зафаќаат околу 35 MB  на дискот. Тие се нудат на различни јазици и, доколку имате соодветна брза интернет конекција, преку апликацијата ќе можете да ги гледате натпреварите во живо на вашиот паметен телефон или таблет.  Секако, инсталацијата на iOS апликацијата е побрза и поедноставна, но ние не забележавме никакви разлики во функционирањето на веб-сајтот на двата системи.

Дали ја препорачуваме мобилната апликација на Unibet? Секако дека да. Таа едноставна за користење, ефективна и нуди пристап до сите Unibet платформи. Сепак, не сите казино игри работат без проблеми. За жал, некои од нив не се целосно прилагодени на апликацијата.

Спортско обложување на Unibet

Пред само неколку години можевте да се разочарате ако ја погледневте листата на достапни настани. Сепак, овие времиња поминаа. Денес Unibet ги нуди речиси сите фудбалски лиги во светот, вклучувајќи ја премиер класата, но исто така и вторите и третите лиги од многу држави. Воглавно, тешко е да се најде настан на кој не може да се постави облог на веб-сајтот на Unibet. Ова, исто така, се однесува на фудбалските натпревари и сите други спортски дисциплини. Тука ќе најдете кошарка, хокеј, одбојкарски лиги. Сите мастер настани и меѓународни натпревари.

Ако сте регистриран корисник, ќе добиете пристап до разделот Unibet TV. Тука ќе ги најдете најважните настани и сè што оди заедно со членството на Unibet заедницата. Ви гарантирам дека ни една телевизија не нуди толку многу спортски преноси.

Како водечка обложувалница на пазарот, Unibet, исто така, нуди обложување во живо . Нејзината понуда за обложување во живо може да се спореди со онаа на другите обложувалници.  Тука нема да најдете никакви непосакувани изненадувања. Тука има многу настани со одличен број на достапни можности за обложување.

Плаќање и повлекување на средствата од Unibet

Ако ја имате поминато верификацијата, тогаш ќе можете да ги искористете сите достапни опции за внесување депозит и повлекување на парите од вашата Unibet сметка. Достапните опции за плаќање се наведени во јазичето „Payments“. Тие се во голем број и ќе биде тешко да се опишат сите тука. Што е најважно, сите финансиски трансакции се прават ефикасно, a вашите пари се сигурни.  Unibet не наплаќа никаква провизија за плаќањата и повлекувањата. Повеќето плаќања директно се префрлуваат на вашата сметка. Од друга страна, во случај на повлекување целата процедура не би требало да трае повеќе од 2-3 бизнис денови. Ако имате некакви проблеми, можете да побарате техничка поддршка од корисничката служба на info@unibet.com.

Unibet – одговорно играње

Обложувањето можеби е забавно и се надеваме дека тоа и ќе биде така доколку станете член на Unibet. Сепак, слично како и со другите нешта во животот (особено за оние пријатните), може да се појави проблем. Затоа важно е сајтовите за игри на среќа сериозно да се однесуваат со проблемите кои настануваат при неодговорно играње. За среќа, Unibet нуди многу мерки и совети. На сајтот може да се види порака, која се однесува на потенцијалниот ризик од игрите на среќа“ – „нaша должност е да се погрижиме дека и вие сте свесни за овие ризици“. За ова прашање има цел раздел со неколку линкови за групи за поддршка на кои може да се придружите ако коцкањето ви стане проблем.

Веб-сајтот е член на European Gaming & Betting Association (EGBA) и Remote Gambling Association (RGA), која пропагира безбедно и одговорно онлајн играње. Unibet стриктно соработува со Gambling Therapy сервисот и нуди тест за самопроценка на сите посетители на сајтот.

Исто така, има и Reality Check функција која покажува колку долго време поминувате на веб-сајтот и која е вашата историја на победи/порази. Корисниците, исто така, можат да ги дефинираат лимитите за плаќање, привремено да ја суспендираат нивната сметка или целосно да ја затворат.

Unibet FAQ

Вообичаено, повлекувањата преку NETELLER или Skrill ќе ги добиете за 12 часа, додека за банкарски трансакции може да бидат потребни од 1-3 работни дена, а за кредитна/дебитна картичка од 3-5 работни дена. Во поретки случаи (типично големи повлекувања), можеби ќе ви бидат побарани дополнителни информации или документи пред да се процесира вашето барање.

Во Unibet ова може да се направи преку неколку методи, вклучувајќи онлајн банкарство, Paynearme, PayPal, eCheck, Play+, кредитни и дебитни картички. Unibet се обидува да го одржува процесот колку што е можно поедноставен, барајќи минимум 10 $ за депозит преку еден од горенаведените методи.

Unibet не бара да ги внесете последните цифри од вашиот Social Security number (Број на социјално осигурување) за време на процесот на регистрација, но ќе треба да ја завршите KYC (Know Your Customer) процедурата.

Откако ќе ни ги испратите документите, ќе можеме да ги верифицираме за време од 1-3 работни дена. Ако вашата сметка е ограничена, нормално ќе можете да пристапите до неа по истекување на ова време.

Отворено во 1999 година, Unibet е едно од најстарите и најпрепознатливите имиња во модерното коцкање. Операторот нуди се, од класични игри, лајв казино, бинго, покер и игри на маса, со атрактивни промоции кои ги задржуваат своите 11 милиони глобални корисници.

Unibet Slovensko , Unibet Hvatska , Unibet Srbija , Unibet Hungary , Unibet Azerbaycan , Unibet Mexico , Unibet Қазақстан , Unibet Armenia , Unibet Marocco , Unibet Albania , Unibet MK , Unibet Si. , Unibet MO

Бонус за добредојде до 50 EUR