Ivibet

Бонус

150 EUR за регистрација

Промоции
 • Спортско обложување: 150 €/$
 • казино: 300 €/$ + 170 FS
Регистрација Регистрација

Казиното Ivibet е многу млад сајт за игри на среќа основан во 2022 година. Тој е во сопственост на TechOptions Group B.V. и е регистриран во Кипар. Најважно, TechOptions Group B.V. е лиценцирана и регулирана од Curacao Gaming Authority (бројот на лиценцата е GLH-OCCHKTW0702282021). На секој играч кој ќе избере да ги користи услугите на овој сајт му се гарантира безбедноста на неговите податоци како и на неговите средства. Сајтот има широка понуда на спортски облози, несамо на популарни спортови, туку и на помалку популарни. Покрај тоа, неговата понуда вклучува обложување на лиги од целиот свет. Онлајн казиното се издвојува заради пријатниот графички дизајн. Веб-сајтот е интуитивен, а за креирање на профил потребен е само момент. Исто така, треба да се забележи професионалната корисничка поддршка која им ја нуди на корисниците., а ни атрактивниот бонус за добредојде, како и интересните промоции за редовните играчи не можат да се занемарат. Предноста на обложувалницата, исто така, се состои во бројните опции за депозит и повлекување на средствата. Треба да се нагласи дека методите за трансакции се потполно сигурни и во исто време брзи.

Обложувалницата е фокусирана да им ги понуди најквалитетните казино игри за фер и безбедна забава на своите корисници. Заради ова избра да работи со најдобрите провајдери на игри на пазарот. Нивниот број е голем и во нив спаѓаат доверливи и почитувани компании како Oryx, Novomatic, Pragmatic Play, Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Big Time Gaming и Wazdan. Со толку многу одлични провајдери, корисниците на сајтот за игри на среќа можат да бидат сигурни дека ќе ги очекуваат одлични казино игри. Згора на тоа, нивното пребарување не треба да предизвикува потешкотии за никој, бидејќи тие лесно можат да се класифицираат според саканата категорија или по азбучен ред. Добри вести за корисниците на Ivibet е тоа што секој слот може да се игра бесплатно во демо верзија без ризикување на своите средства.

Ivibet – регистрацијаIvibet – регистрација

Ivibet – почетен бонус

Казиното Ivibet има многу интересни бонуси за регистрација за ново-регистрираните играчи. Тој се состои од неколку делови.

 • Бонус за прв депозит за казино игри

Корисникот може да очекува бонус за прв депозит за казино игри кој тој или таа ќе го добие по регистрирањето на корисничката сметка и внесувањето депозит. Овој бонус изнесува 100% до 100 € на игри со карти. За да се активира бонусот треба да се избере, а потоа да се внесе депозит од минимум 20 €. Ова ќе ви даде до 120 бесплатни вртења кои се доделуваат по 30 секој ден во четири последователни дена. Условот е секој од нив да се искористи 40 пати.

 • Бонус за прв депозит на игри на маса

Овој бонус изнесува 100% до 150 € на спортски игри. За да се добие бонусот, треба да се направи депозит. Треба да се има предвид дека може да се добие само еден бонус, што значи дека треба да се одлучите. Минималниот депозит изнесува 10 €, а може да добиете до 150 €. Пред да ги повлечете средствата, треба да се обложите пет пати на бонусот преку креирање на комбиниран тикет од најмалку два настани и вкупен коефициент од најмалку 2.0.

 • Бонус за втор депозит

За да го добиете, треба да направите втор депозит на најмалку 20 €. Бонусот максимално изнесува 200€ и 50 бесплатни вртења. За да се повлечат добиените средства, треба да се одиграат 40 пати.

Ivibet – бонуси и специјални понуди

Обложувалницата Ivibet ги нема заборавено ни редовните корисници. За нив има подготвено многу интересни бонуси и специјални понуди. Тука спаѓаат:

 • Рилоуд бонус за казино игри – понудата е активна секои 7 дена. За да се добие овој бонус, играчот треба да направи депозит на најмалку 20€. Како резултат ќе добиете 50 бесплатни вртења. Треба да се има предвид дека условот е добивките е да се одиграат најмалку 40 пати.
 • Прогноза – друга специјална понуда која се однесува на редовните казино корисници. Се заснова на предвидување на резултатот на спортски настани. За да се квалификува за понудата, корисникот треба направи депозит од најмалку 20€ во последните 5 дена. Само корисниците кои ја имаат внесено оваа сума можат да земат учество во прогнозирањето. Ако го погодат резултатот на 10 настани во понудата, тие можат да добијат прилично добра награда до 1000 €. Ако точно погодат само 9 настани, тогаш наградата паѓа на 100€. Ако погодат 8 настани, тогаш ќе добијат парична награда од 50€.
 • Казино слот трка – Обложувалницата Ivibet, исто така, има промоција за Казино слот трката, што дава можност за собирање поени за играње слотови. За учество, треба да направите најмалку еден депозит.

Ivibet – регистрацијаIvibet – регистрација

Ivibet – спортско обложување

Казиното Ivibet има опширен раздел за спортско обложување. Обложувалницата дава можност за креирање единични и комбинирани тикети. Покрај ова, играчите можат да креираат т.н. експерт тикети. Корисниците на сајтот виртуелно ќе ги најдат сите популарни спортови на сајтот – и   индивидуалните и тимските спортови, Секако, тој исто така,нуди обложување на многу омилени спортови како што се:

 • Фудбал
 • Одбојка
 • Кошарка
 • Тенис
 • Пинг-понг
 • Крикет
 • Бејзбол
 • Американски фудбал
 • Бокс

Исто така, можете да се обложувате на најпопуларните е-спортови. Ivibet, исто така, нуди понасочени спортови како што се галскиот фудбал или хурлинг. Големиот број на видови облози достапни на платформата, исто така, заслужува пофалба. Ова изгледа добро, особено во разделот со фудбал кој е еден од најпопуларните спортови во светот. Покрај ова, типувачите можат да се обложуваат на тоа колку голови ќе се дадат на одреден настан, кој ќе ги даде и во која минута, бројот на пенали или бројот на фаули.

Ivibet – спортско обложување во живо

На оние кои сакаат вистински нешта, ќе им се допадне разделот со спортско обложување во живо на Ivibet. Како и со сите други добро познати обложувалници, Ivibet, исто така, ја нуди можноста за обложување во живо на својата понуда. Разделот за лајв спортското обложување е јасен и на него лесно можат да се најдат саканите настани. Треба да се има предвид дека корисниците на казиното Ivibet можат да се обложуваат на истите спортови и настани на кои може да се постават и облози пред натпревар. Понудените спортови вклучуваат кошарка, тенис, фудбал, ракомет, одбојка и крикет. Обложувањето на натпревари во живо на корисниците им дава голема доза на адреналин. Со избирањето да ги користите услугите на обложувалницата Ivibet, можете да сметате на одлична основа за спортско обложување во живо. Забавата во живо се однесува на голем број спортови и игри кои се играат насекаде во светот. Па така, тука има по нешто за сите.

Ivibet – регистрацијаIvibet – регистрација

Ivibet – Казино

Регистрираните играчи, исто така, можат да уживаат во казиното од обложувалницата Ivibet. Тоа нуди одмор од спортското обложување и нуди забава на највисоко ниво. Бројот на игри достапни во казиното е всушност навистина импресивен. Со својата огромна понуда, Ivibet се издвојува од својата конкуренција. Компанијата има подготвено повеќе од 5000 различни наслови за своите корисници. Тука воглавно има слотови, кои на сајтот се поделени на 4 подкатегории: џекпот, нови, купи бонус, популарни. Играчите, особено се заинтересирани за наслови како Wolf God, Aloha King Elvis или Big Bass Bonanza. Пребарувањето на слотови само по себе не треба да предизвикува никакви проблеми, бидејќи е прилично едноставно и интуитивно. Тие се поделени на посебни подкатегории, плус секогаш можете да го користете филтерот за пребарување по провајдер или по името на играта. Обложувалницата се фокусираше на различноста во својата понуда. Како резултат, изборот од популарните видови игри е прилично богат. Можете да најдете игри на маса како што се блекџек, рулет, бакарат, покер или крепс.

Ivibet – Live казино

Ivibet, исто така, се погрижи лајв казиното, кое е многу популарно меѓу играчите, да не недостасува во понудата. Корисниците можат да се одлучат и за стандардни и за не-стандардни казино игри. Класичните како покер, бакарат и рулет се достапни овде, но има и понеобични наслови како Monopoly Live, Crazy Time или Dream Catcher. Лајв казиното изведува бројни преноси кои се подготвени професионално од најголемите провајдери на пазарот. Лајв казиното е многу популарно, бидејќи можете да се почуствувате дека играте во вистинско казино. Ова е возможно благодарение на луѓето како крупиери и делачи, кои целата игра ја водат во живо. Дополнително, овој вид на игра дава можност за добивање услови кои се поблиски до традиционалните казино игри. Овој раздел постојано се развива и се подобрува од страна на Ivibet. Промените кои се прават нудат уште повеќе можности за играчите.

Ivibet – регистрацијаIvibet – регистрација

Ivibet – Депозити

Развивањето на одлична основа за спортското обложување или казино за играчите не е доволно само по себе. За да се загарантираат вистинските услови за играчите, треба да се има предвид и техничкиот аспект. Дали Ivibet на играчите им го нуди вистинското ниво на услуга? Во однос на финансиите, Ivibet може да се спореди со своите конкуренти. Казиното на играчите им нуди неколку опции за депозит и повлекување на средствата. Што се однесува на депозитите, тоа можат да бидат едноставни банкарски трансакции, дебитни картички или припејд PaySafeCard. Покрај ова, можете да изберете депозит преку користење на онлајн паричници како што се Skrill или Neteller. Сепак, ова не се сите опции. Ivibet, исто така, ја воведе можноста за внесување депозит преку криптовалути. Интересно е тоа што покрај популарниот биткоин, достапни се околу 30 криптовалути. Треба да се забележи дека компанијата не наплаќа никаква провизија за депозитите.

Ivibet – повлекувања

Силната страна на обложувалницата Ivibet со сигурност е плаќањето, кое се изведува непречено. Оттука, корисниците на казиното можат да бидат сигурни дека добиените средства безбедно и брзо ќе бидат префрлени преку методот кој го избрале. Кога станува збор за повлекувањето, Ivibet има понудено неколку опции, па така секој играч може да ја избере онаа која најмногу ќе му одговара. Корисникот може да направи повлекување преку криптовалути.

Покрај ова, достапно е и повлекување преку популарните електронски паричници, кои можат да се користат и за внесување депозит на сметката на Ivibet. Корисниците можат да се одлучат за метод за повлекување кој најмногу им одговара, што го олеснува повлекувањето на средствата од нивната Ivibet сметка на нивната лична сметка, за понатаму да ги префрлат на нивната банкарска сметка. Треба да се има предвид дека повлекувањата се изведуваат ефикасно, што значи дека не треба долго да ги чекате парите. Треба да забележиме дека повлекувањата се кодирани преку SSL технологија, па така сите лични податоци и податоците од платежната картичка се целосно безбедни и нема да паднат во погрешни раце.

Ivibet – регистрацијаIvibet – регистрација

Ivibet – поддршка и контакт

Одлична поддршка за играчите е можноста за контактирање на персоналот на Ivibet. Обложувалницата на корисниците им нуди 24 часовна поддршка. Таа може да се контактира во кое било време, преку методот кој ќе го изберете. Компанијата на своите корисници им нуди 3 начини за поврзување, од кои доволно е да се избере оној кој најмногу ќе ви одговара. Играчите можат да искомуницираат со вработен на казиното преку е-мејл. Сè што треба да се напише порака до службата за поддршка на support@ivibet.com или, во случај на поплаки, на complaints@ivibet.com. Просечното време за чекање изнесува 24 часа. Друга опција е да се избере лајв чатот. Преку него, во живо може да се комуницира со консултантите. Ова, секако е најбрзиот начин за поврзување со нив. Персоналот на корисничката поддшрка зборува на англиски, италијански, француски, германски, шпански и португалски јазик. Последната опција е да се користи контакт формуларот, кој може да ги најдете под разделот „Contact us“.

Ivibet – заклучок

Како заклучок може да се каже дека казиното Ivibet е одлично место за вашите омилени казино игри. Обложувалницата поседува добро снабдена понуда на игри од најдобрите добавувачи. Таа, исто така, поддржува и многу добри слотови со вистински делачи. Имајќи облози и во традиционална форма и онлајн, тука има нешто за секој играч. Исто така, треба да се забележат и поволните методи за плаќање со соодветните безбедносни карактеристики,.

На играчите, исто така, ќе им се допадне уникатниот бонус за добредојде за новорегистрираните корисници како и атрактивните специјални понуди за редовните казино корисници. Што се однесува на депозитите и опциите за повлекување, како и на специјалните понуди и бонуси, сајтот на Ivibet, рамо до рамо може да стои до лидерите на пазарот за игри на среќа. Исто така, треба да се забележи професионалноста на персоналот на корисничката поддршка, како и фактот дека одговараат брзо, нудејќи совети и решавајќи ги проблемите на корисниците. Друга предност на сервисот на Ivibet е тоа што работи исправно на сите мобилни уреди.

 

Предности и недостатоци
 • Ниските лимити за депозити и повлекување на средствата
 • Атрактивниот бонус за добредојде
 • Широката понуда за слотови
 • Брзиот процес за плаќање
 • Конкурентни коефициенти
 • Нема мобилна апликација
 • Условот за 40-кратно одигрување
 • Нема покривање на спортските настани

Ivibet FAQ

Да, Ivibet на играчите им нуди атрактивна VIP програма. Покрај тоа, казино играчите автоматски се вклучени во неа откако ќе го направат својот прв депозит. ВИП програмата им дава можност да собираат поени додека ги играат своите омилени игри. Таа вклучува повеќе од 30 нивоа, кои се разликуваат по бонусите и наградите. ВИП членовите добиваат бесплатни чипови, ексклузивни понуди, бесплатни вртења и приоритетна корисничка поддршка. Покрај ова, за секои €12.5 се добива 1 поен, додека курсот за 1 EUR е 1=100 CP.

Казиното Ivibet е многу добро прилагодено за играње преку мобилните уреди. Па така, вие лесно ќе можете да ја отворите вашата омилена слот машина, каде било на вашиот телефон или таблет. За да го направите ова, не треба да преземате какви било дополнителни софтвери. Се што треба да направите е да го вчитате сајтот на онлајн казиното, да се најавите на вашиот профил и да направите депозит. Игрите на Ivibet се целосно прилагодени за сите уреди. Па така, казино понудата на Ivibet ќе можете да ја испробате преку вашите мобилни телефони или таблети, без оглед на нивниот оперативен систем. Засега, обложувалницата Ivibet нема креирано мобилна апликација за своите корисници, но како што можете да видете, тоа не претставува никаква пречка.

Процесот за креирање на корисничка сметка со Ivibet е многу лесен и се состои од 3 чекори. Како прво, треба да пополнете краток формулар каде треба да ги наведете следниве лични податоци: име, презиме, држава, претпочитаната валута. Дополнително, треба да дефинирате безбедна лозинка, како и да ја внесете вашата е-мејл адреса. По пополнувањето на сите потребни податоци, пожелно е добро да ги прочитате Правилата и условите и Политиката за приватност на Ivibet. По ова можете да кликнете на копчето Регистрирај се. Лицето кое ќе одлучи да ги користи услугите на Ivibet, мора да ја активира е-мејл адресата преку кликнување на специјалниот линк за активирање. Тој се испраќа автоматски на адресата наведена во формуларот за регистрација. Тука, исто така, има опција за најавување на сервисот без активирање на корисничката сметка, но така нема да можете да ги користите сите нејзини опции. Важен чекор, исто така, е потврдувањето на идентитетот. Ова може да се направи преку доставување на потребните документи до Ivibet. Откако ќе се регистрирате, сè што треба да направите е да се логирате на вашиот профил и да го направите својот прв депозит. За време на овој чекор, можете да го побарате својот бонус за добредојде. Последното нешто што треба да го направите е да ги наведете преостанатите лични информации. Најважно е сите информации да бидат точни.

Ivibet нуди голем број различни методи за депозит и повлекување на вашите добивки. Меѓу останатите методи, вие можете да ги префрлите своите средства преку користење на традиционалните банкарски трансакции. Сепак, важно е да се забележи дека ова може да потрае. Друга опција се картичките Visa или Mastercard, или припејд PaySafeCard. Обложувалницата Ivibet, исто така ги поддржува електронските паричници како Jeton, Neteller или Skrill. Корисниците, исто така, можат да ги користат бројните криптовалути. Тие се повеќе од 30 и во нив спаѓаат Etherum, Monero, Bitcoin или Dogecoin. Треба да се забележи дека Ivibet не наплаќа провизија за трансакциите.

Да, има таква можност. Секој корисник на онлајн казиното Ivibet може да ја испроба својата омилена игра во демо верзија. За да го направите ова, не треба да се регистрите или да внесувате депозит на сметката. За да играте игра, потребни се само виртуелни чипови. Откако ќе ги искористи сите, играчот може да ја обнови казино страната и одново да ја игра демо играта. Бесплатното играње е одличен начин за стекнување искуство и знаење без трошење на вистински пари.

На почетокот, играчот треба да ги потврди своите контакт податоци, кои беа внесени претходно во формуларот за регистрација. Понатаму, корисникот на сајтот, мора да го активира специјалниот линк кој автоматски се испраќа на неговата е-мејл адреса. Идентитетот мора да се потврди преку приложување на потребните документи до Ivibet казиното.

Добрата вест е дека обложувалницата Ivibet не наплаќа провизија за повлекувањето на добивките. Трошоците за трансакциите кои произлегуваат од повлекувањето на наградите од виртуелната сметка се на терет на играчот. Дополнителни трошоци може да има од страна на банката преку која се изведува плаќањето.

Се зависи од спецификата на специјалната понуда која ја користи играчот. На пример, за да може да добие казино бонус за добредојде, средствата мора да бидат одиграни 40 пати пред да можат да се повлечат. Долната граница за коефициентите при спортско обложување, кога се игра со бонус средства, е 1.8. Понекогаш има и други услови. Препорачуваме однапред внимателно да ги прочитате правилата за секоја промоција. Другите барања може да вклучуваат: специфични слотови на кои бонус парите можат да се одиграат, минимум коефициенти за спортско обложување, минимум депозит за активирање на бонусот, датум за откуп на бонусот.

 

Ivibet Slovakia , Ivibet Hrvatska , Ivibet Srbija , Ivibet Hungary , Ivibet Azerbaycan , Ivibet Brasil , Ivibet Mexico , Ivibet Қазақстан , Ivibet Armenia , Ivibet Marocco , Ivibet Shqipëria , Ivibet MK , Ivibet Si , Ivibet MO , Ivibet Cesko

150 EUR за регистрација