Rabona

Бонус

€100 бонус за креирање профил

Промоции
 • Спортско обложување: 100 €/$
 • казино: 200 €/$ + 200 FS
Регистрација Регистрација

Обложувалницата Rabona на пазарот постои уште од 2019 година и е дел од компаниите за обложување TranelloGroup. Обложувалницата Rabona има рулет, слотови, игри со карти, блекџек и други видови на забава од добро познати провајдери. Играчите можат да се обложуваат на спорт и е-спорт. По регистрирањето на сајтот, играчите можат да добијат пристап до своите кориснички сметки. Повлекувањето на средствата е овозможено само од профили кои се верифицирани. За да се направи ова, треба да се испрати е-мејл адреса, да се наведе возраста, местото на живеење и документите за идентификација. Почетната страница на Rabona е преведена на 11 јазици, меѓу кои и на италијански, француски, англиски и руски. Корисничките сметки, исто така, се достапни во различни валути.

Rabona – вовед за обложувалницата

Во 2016 година,  Rabona на романците започна да им нуди не само спортско обложување, но и игри на среќа. На почетокот, оваа обложувалница се фокусираше исклучиво на локалниот пазар, т.е на Романија. Меѓутоа, брзиот развој и привлекувањето на голем број типувачи ѝ помогна на оваа компанија да добие инвестиција од германска компанија и да почне да се промовира на запад. Rabona моментално работи со играчите од Бразил, Португалија, Австрија и Германија. Меѓутоа, пазарот на Латинска Америка дефинитивно стана приоритет за оваа обложувалница. И покрај тоа што обложувалницата Rabona не се фокусира на играчите од ЗНД државите, таа има прилично интересна понуда за обложување и играње, како и атрактивни бонуси за добредојде. Оттука, во овој преглед ќе ги опишеме најважните прашања поврзани со оваа обложувалница со цел да го привлечеме вашето внимание.

За време на своето кратко постоење, обложувалницата Rabona стекна значителна база на редовни играчи, од кои повеќето оставаат позитивен фидбек. Сите спорови кои произлегуваат се решаваат за 24 часа од страна на службата за корисничка поддршка. За комуникација може да се користи телефон, чат или е-мејл. Оваа обложувалница нуди дарежливи бонус програми за новите играчи со бонус до 15 000 рубљи за прв депозит, кој е достапен по регистрацијата. Исто така, за играчите достапни се и програми за лојалност. Заедно со своите добивки, играчите добиваат не само пари, но и карти за разменување.

Ако играчот ја собере колекцијата од фудбалски играчи, ќе добие парична награда. Работата на Rabona се заснова на лиценцата со број 8048/JAZ, издадена од Antilephone и владата на Курасао. Операциите на оваа компанија се софтверски поддржани од добро-познати добавувачи, вклучувајќи ги 1×2 gaming, Relax Gaming, ELK, Microgaming, Spinomenal.

Rabona – регистрацијаRabona – регистрација

Rabona – Почетен бонус

За новите играчи обложувалницата Rabona има подготвено 100% бонус за прв депозит до 450 PLN. Пред да се одлучите да го искористите, добро е да ги прочитате сите правила и услови на оваа промоција, бидејќи содржи неколку клучни моменти. Сепак, треба да се нагласи дека сите важни одредби на сајтот се нагласуваат на јасен начин. Покрај ова, за добивање на дополнителни средства потребно е да се направи депозит кој не треба да биде помал од 90 PLN. Пред да се надополни сметката потребно е да се направи едно вртење на депозитот по минимален девизен курс од 1,50. Исто така, треба да се земе предвид дека исплатите направени преку електронските паричници не овозможуваат користење на предностите на оваа понуда.

Ако ги исполнувате условите опишани погоре, не треба да чекате, туку треба да си ги побарате средствата преку лајв чатот или е-мејл. Пред да можете да го повлечете бонусот, обврзани сте да се обложите 6 пати на сумата со коефициент 1,50 за комбиниран тикет или 2.00 за единечен. Облозите кои се поврзани со хендикепи, над/под, парен/непарен број на голови и тимови не се вклучени во обложувањето.

Rabona – Бонуси и специјални понуди

Обложувалницата Rabona нуди многу различни промоции кои најчесто се поврзани со настани кои се популарни во моментот, како што се Roland Garros и French Open tennis турнирите или плеј-оф од НБА. Осигурувањето на комбинираните облози може да биде интересно решение. Условите за учество е играње на најмалку 3 настани на единечен тикет со коефициенти не помали од 1,50. Ако еден од нив не биде успешен, како утешна награда ќе добиете целосно бесплатен облог.

Специјалните понуди, исто така, покриваат настани од светот на е-спортот. Преку обложување на нив може да се добијат дополнителни средства за понатамошно играње. Сè што треба да се направи е да аплицирате за ваков бонус и да се обложувате на ФИФА натпревари со минимален коефициент од 1,80. Исто така, можат да се најдат слични понуди поврзани со виртуелни спортови на страницата со актуелните специјални понуди, кои најчесто се интересен додаток на играта.

Rabona – регистрацијаRabona – регистрација

Rabona – Спортско обложување

Голем избор на спорт е најважниот услов за секоја обложувалница. Најпосле, желбата за регистрирање на играчите на вакви сајтови е поврзана имено со спортот. Обложувалницата Rabona одговара на предизвикот и има голем избор на класични и виртуелни игри во својата понуда. Спортската понуда која ја нуди оваа обложувалница го вклучува следново:

 • Одбојка
 • Тенис
 • Кошарка
 • Фудбал
 • Пикадо
 • ММА
 • Крикет
 • Хокеј
 • Коњски трки

Како додаток на класичните спортови, обложувалницата Rabona, исто така, има е-спорт и виртуелни спортови во својата понуда. Згора на тоа, фановите на останатите видови спортови, исто така, ќе можат да најдат нешто интересно за себе. Како дополнување, на веб-сајтот на обложувалницата може да најдеме посебен добро-развиен раздел посветен на коњските трки. Благодарение на ова, секој играч може да ужива во својот омилен спорт.

Rabona – Обложување во живо

На веб-сајтот на обложувалницата Rabona лесно можеме да го најдеме јазичето (табот) посветен на обложувањето во живо. Тој е лесен за читање, па така пронаоѓањето на вистинскиот настан не треба да предизвика ни најмал проблем. Многу спортови имаат опција за следење на виртуелните настани. Што е најважно, преносот на е-спортовите е исто така достапен, па преостанува да се види дали Rabona ќе ни ги овозможи во ваква форма и традиционалните видови спортови. Дури и на почетната страница, лесно може да се види колку настани за обложување во живо се достапни во секое време, што е интересна опција.

Rabona – регистрацијаRabona – регистрација

Rabona – Казино

Казиното Rabona беше создадено во 2019 година. Со него управуваат експертите од Araxio Development N.V. Casinos. Ова значи дека е лиценцирано од Curacao Gaming Authority. Повеќето од нас сме запознаени со сајтовите како Malina Casino, Wazamba и Zet Casino, кои исто така му припаѓаат на Araxio Development. Сите тие имаат одлични прегледи и се прилично популарни меѓу играчите. Прегледот на казиното Rabona покажува како понудата на бонуси и игри на Rabona се рамни со онаа на најдобрите казина.

Онлајн казиното на Rabona претставува еден од најсеопфатните сајтови за игри на среќа бидејќи таму може да се најде буквално сè што еден играч може да замисли. На едно место ќе можете да најдете спортски облози, лајв казино, игри на маса и онлајн слотови. Легалното казино Rabona, исто така, вреди да се посети заради бонусите за добредојде. Казиното и уплатните места се одликуваат со многу атрактивен графички дизајн. Веб-сајтот на ова казино е достапно на околу 12 различни јазици.

Rabona – лајв казино

Казиното Rabona има многу игри кои може да им ги понуди на играчите кои се жедни за забава. Тука може да се игра на скоро 2 илјади слот-машини. Насловите на игрите доаѓаат од речиси сите поголеми дистрибутери, па така може да се игра слотови од Amatic, Netent, Habanert или Betsoft. Со сигурност нема игра која недостасува, а нови игри се додаваат постојано. Како дополнување на слотовите, има голем раздел на игри со делачи. Ако покерот е вашата силна страна, ве советуваме да го пробате на пример Caribbean Stud Poker, а ако преферирате класичен рулет, можете да се обложите на полињата во Roulette First Person, управувано од харизматични девојки. Важно е дека игрите се внимателно класифицирани според добавувачот и категоријата, па така ќе може да се пребарува преку тагови, како на пример, “High Volatility Games”, “Sports Games” или “Popular Games”.

Rabona – регистрацијаRabona – регистрација

Rabona – Депозити и повлекувања

Играчите кои ја бараат најдобрата платформа најчесто се водени од неколку убедувања. На нивниот избор претежно влијае големиот број методи преку кои може да се направи депозит и повлекувањето на парите. Покрај ова, едноставноста на условите за трансакции е, исто така, важна. Rabona се грижи за своите играчи и во однос на ова прашање. Играчите можат да користат неколку опции за плаќање. Оваа платформа се заснова на традиционалните методи како трансакции преку е-паричници или платежни картички.

Покрај традиционалните методи за плаќање, обложувалницата Rabona, исто така, има помодерни методи во својата понуда. Преку користење на методот кој ќе го изберете, речиси веднаш  и без никаков трошок може да се изврши плаќање. Играчите, исто така, можат да ја користат опцијата за внесување депозит и повлекување на средствата преку криптовалути. Ова е многу добра предност за играчите од целиот свет.

Голема предност на обложувалницата Rabona, со сигурност е фактот дека депозитите и повлекувањата немаат дополнителни трошоци. Згора на тоа, депозитите и повлекувањата се извршуваат речиси секундарно. Ова не е многу честа појава бидејќи повлекувањата кај повеќето обложувалници се одложуваат и поместуваат за неколку денови од моментот на нивното барање.

Rabona – поддршка и контакт

На сајтот Rabona има раздел „FAQ“ кој ги содржи сите популарни прашања и одговори поврзани со операциите на порталот. Ако играчот не може да ги најде потребните информации во овој раздел или во правилата и условите на обложувалницата, тој може да директно да ја контактира службата за поддршка на Rabona. Корисничката поддршка игра многу важна улога на платформата која работи со вистински пари. Поддршката на сајтот на Rabona дефинитивно е на високо ниво. Играчот има можност да го користи онлајн чатот кој работи 24/7. Ова е најбрзиот начин за информирање за прашање или проблем. Втората опција е да се напише е-мејл. Обложувалницата Rabona се обврзува да одговори на вакво барање во тек на еден час. Сепак, одговорот преку е-мејл може да го очекувате и до 3 часа а понекогаш и повеќе.

Rabona – регистрацијаRabona – регистрација

Rabona – Заклучок

Rabona е прилично интересна обложувалница која работи само во одредени европски и латино-американски држави. И покрај ова, државјаните од други држави, исто така, можат да ги користат нејзините услуги. Оние кои живеат во државите на ЗНД ќе бидат заинтересирани од добрите бонуси за добредојде, другите специјални понуди кои се нудат од казиното и спортското обложување. Другите предности на обложувалницата Rabona вклучуваат интересни спортски настани, како и понуда на слотови. Меѓутоа, обложувалницата не нуди обложување на сајбер-спорт. Игрите со карти или рулет, исто така, не се достапни во казиното. Покрај тоа, меѓу методите за плаќање играчите со сигурност нема да најдат криптовалути. И покрај ова, обложувалницата добива прилично добар фидбек од своите корисници. Па така, не само почетниците, но и искусните играчи вреди да му обрнат внимание.

Често поставувани прашања за Rabona – 10 најпопуларни прашања и одговори за обложувалницата Rabona

Обложувалницата ја користи лиценцата со број MGA/CRP/152/2007 за своите операции, издадена во Малта во 2019 година. Во бразил и Чиле Rabona има добиено локални лиценци за работа и сертификати. Во сите случаи, облозите се прифаќаат преку соодветниот активен веб-сајт. Сепак, неможноста за добивање на офшор лиценца укажува на тоа дека оваа обложувалница не може да прифаќа корисници од многу држави во светот.

По креирањето на профил и внесување на средства на профилот на Rabona, играчите ќе добијат финансиски бонус во вид на бесплатен облог. Износот на овој бонус ќе биде еднаков на претходно внесената сума. Бонусот и бесплатниот облог мора да се одиграат во рок од 30 дена од моментот на нивното добивање на сајтот на обложувалницата.

Обложувалницата Rabona на своите играчи им нуди мобилна апликација за iOS и Android. Таа може да биде преземена и инсталирана преку официјалните Apple и Google „продавници“. Ова значи дека играчите не треба да бараат долго во поставките за безбедност на својот телефон за да ја инсталираат апликацијата. Инсталацијата се изведува стандардно и брзо.

За играчите достапни се повеќе од 12 сервиси за внесување депозит и повлекување на средствата. Може да се користат платежни картички, банкарски трансакции и е-паричници. Листата со методите за плаќање на Rabona може да се најде на нејзиниот официјален веб-сајт.

За време на креирањето на профилот од новите играчи може да биде побарано да приложат документи кои ќе бидат потребни за завршување на целиот процес. Како и да е, регистрацијата обично е многу брза.

Rabona има многу добра понуда која ги покрива типичните популарни спортови, но и виртуелните. Е-спортот е, исто така, многу популарен, што е потврдено од бројот на понуди достапни за играчите.

Во обложувалницата Rabona има два методи за регистрација: преку ваша социјална мрежа или е-мејл. Во вториот случај, треба да ја наведете вашата е-мејл адреса и да преминете на формулар кој ги содржи вашите лични податоци: име, презиме, датум на раѓање, пол, телефонски број. Многу е важно да се наведе корисничко име и лозинка. Потврдувањето на регистрацијата се изведува преку е-мејл. Во првиот случај, корисникот треба да се најави преку профил на Yahoo, Google или Facebook. Воглавно, дел од податоците се преземаат од надворешната сметка, а останатите мора да се внесат посебно.

Пред вршење на плаќање, профилот треба да се верифицира. Потребно е да се приложи фотографија од лична карта, како и доказ за престој на адресата која е наведена. Од неодамна бројот на специјални понуди на веб-сајтот на Rabona е значајно зголемен. Во разделот означен со „Понуди“, корисникот може да избере бонуси за слотови и спортско обложување по свој избор. Тие лесно можат да се класифицираат благодарение на филтерот кој го има на веб-сајтот. Периодичните и постојаните специјални понуди, исто така, треба да бидат спомнати, што го прави играњето на сајтот уште поинтересно за играчите. Од достапните специјални понуди на Rabona, следниве се особено интересни:

 • Бонус за добредојде и бесплатен облог. Бонусот мора да се одигра во рок од 30 дена преку поставување на единечен или комбиниран облог со коефициент 1,4 или повисоко.
 • Рефинансирање на нерешени облози. Ако целиот или половина од натпреварот заврши нерешено, играчот ќе добие поврат на влогот кој тој или таа го има поставено на победничкиот тим во прашање
 • Промотивен бонус на поени за победа во кошаркарка лига. За секоја понуда, играчите добиваат поени кои подоцна можат да ги конвертираат во бесплатни облози или вртења.

Обложувалницата Rabona нема многу прегледи на интернет, бидејќи само што почнува да станува широко позната. Сепак, обично можат да се најдат информации за ефикасноста на регистрацијата на форумите, како и за бонусите кои со сигурност мотивираат да се игра поредовно. Кога сме кај позитивното, веб-сајтот, исто така, е дизајниран на модерен начин, па така пронаоѓањето на вистинскиот облог или раздел нема да претставува проблем.

При разгледувањето на обложувалницата Rabona, треба да се обрне внимание на прашањата кои значајно ја издвојуваат од конкуренцијата од овој вид. Изгледот на веб-сајтот, како и интересно прикажаниот каталог на дисциплини е со сигурност еден од ваквите елементи. Друга препознатлива точка е големиот број на бонуси кои играчите можат да ги добијат. Бонуси на е-спорт, бонуси за добредојде и ротирачки бонуси се само мал дел од специјалната понуда на Rabona.

Големата понуда на методи за плаќање, бројот на специјални понуди како и големата понуда на спортови и е-спорт ја прави Rabona место кое вреди да се проба и да се препорача. Според многу луѓе, таа е една од најдобрите компании за обложување на пазарот денес. Користењето на платформата на Rabona претставува задоволство. Квалитетниот превод на сајтот на неколку јазици, големиот број популарни и помалку популарни игри за обложување неоспорно се некои од предностите. Целата платформа е идеално место за оние кои бараат забава во обложувањето. Корисничката поддршка е од голема помош и нуди помош дури и при помали проблеми. Згора на тоа, достапноста на повеќе методи за плаќање ја става оваа обложувалницата над конкуренцијата. Ако бараме сајт за спортско обложување, тогаш Rabona несомнено е за нас. Дефинитивно вреди да се испроба оваа обложувалница. Големиот број на бонуси, големиот број на игри и пријателски расположената поддршка, со сигурност ќе обезбедат забава за најпребирливите играчи.

Rabona – предности и недостатоци

Rabona ги привлекува своите играчи не само со големата понуда на игри и бонуси, но и со квалитетната поддршка. Професионалните оператори ги услужуваат играчите, операторот нуди брзи исплати, како и турнири со можност за големи добивки. Сето ова прави сајтот да се издвојува и да ги радува своите корисници со најновите иновации во индустријата на игри на среќа.

Предности и недостатоци
 • Можност за повлекување на депозитот во криптовалути
 • Повеќе методи за плаќање
 • Корисничката поддршка е достапна 24/7
 • Интересни бонуси за новите и редовните корисници
 • Нема обложување на прогресивни џекпотови
 • Нема покер
 • Нема многу исплатливи лимити за повлекување на добивките

 

Rabona Slovakia , Rabona Hrvatska , Rabona Srbija , Rabona Hungary , Rabona Azerbaycan , Rabona Brasil , Rabona Mexico , Rabona Қазақстан , Rabona Armenia , Rabona Marocco , Rabona Shqipëria  , Rabona MK  , Rabona Si , Rabona MO , Rabona Cesko

€100 бонус за креирање профил