Coinplay

Бонус

Бонус за добредојде до 5000 USDT

Промоции
  • Спортско обложување: 5000 USDT
Регистрација Регистрација

Благодарение на нивната брзина и удобност, криптовалутите стануваат сè повеќе популарни во светот на онлајн обложувањето. Децентрализираната и достапна природа на криптото значи дека може да се депозитира и да се повлече веднаш, отколку да се чека до 3 дена за банкарски трансакции. Корисниците на криптото, исто така, водат сметка за нивните средства, бидејќи за нив нема банки да ги блокираат плаќањата или посредници кои додаваат провизии.

Coinplay повеќе од 5 години нуди крипто спортско обложување и казино услуги. Платформата која е удобна за корисниците, нуди спортско обложување, е-спортови, лајв казино, игри и слотови, нудејќи повисоки коефициенти отколку останатите платформи за обложување. Таа поддржува повеќе од 40 криптовалути и дури можете да добиете 100% бонус за добредојде на вашиот прв депозит до 5000 USDT.

3 чекори за да се регистрирате на Coinplay

Креирајте сметка: кликнете на копчето „Register“ во горниот десен агол од веб-сајтот. Внесете ја вашата е-мејл адреса и лозинка во формуларот што се појавува и прифатете ги условите и правилата. Алтернативно, за да се регистрирате можете да користете социјална мрежа.

Направете депозит: Кликнете на копчето „Deposit“, изберете криптовалута и префрлете ги своите средства на сметката која се појавува на екранот. Ако сè уште немате крипто, можете да кликнете на „Купи крипто“ да изберете една од опциите и да ги следите инструкциите како да ги набавите.

Започнете со обложување: Вашето крипто треба да пристигне на вашата сметка за многу брзо бидејќи депозитите се процесираат моментално. Понатаму можете да кликнете на разделите Спорт, Е-спорт или Казино, да изберете нешто на што може да се обложите и да поставите облог.

Историја и регулативи

Coinplay има импресивна историја. За повеќе од 5 години работа, сајтот со обложување на криптовалути ги заштитува своите корисници и нивните средства од хакирање и сајбер-криминал и има добиено позитивен фидбек од своите корисници за целото времетраење.

Coinplay е во сопственост и е управуван од Envision Digital N.V. Од неговото отварање, Coinplay има додадено стотици игри, поддршка на повеќе од 60 јазици и има лансирано мобилна апликација на платформата. Исто така, има формирано партнерства со компании како Coinzilla, Bitmedia и TelecomAsia.

Envision Digital N.V.,компанијата која го поседува и го управува Coinplay, е регистрирана според законите на Курасао (регистрациски број 140286)и е регулирана и лиценцирана од Antillephone N.V. (лиценца бр. 8048/JAZ2016-046). VINIAMER LIMITED, подружница во целосна сопственост на Envision Digitial N.V., е регистрирана на Кипар (регистрациски број HE404868).

Како релативно нова индустрија, криптото не е регулирано на многу места, а некои земји дури и ја задушуваат оваа иновација со анти-крипто закони. Заради ова, многу крипто бизниси ги регистрираат и ги основаат своите операции во прогресивни законодавства со крипто-поволни закони како Курасао или Кипар.

Дали Coinplay е безбеден?

Безбедноста треба да биде еден од вашите најважни приоритети кога избирате крипто платформа за обложување, бидејќи сигурно сакате да знаете дека вашите средства ќе бидат безбедни. Coinplay одлично се покажува во ова бидејќи отсекогаш ги штитела средствата на корисниците од хакери и сајбер напади. Сите трансакции на Coinplay се целосно транспарентни и можат да бидат да бидат следени на блокчејн.

Платформата има добри функции за безбедност за спречување на неавторизиран пристап до вашата сметка. End-to-end SSL енкрипцијата се користи за заштитување на вашите податоци, а кодот за потврда е потребен за логирање од нови уреди или IP адреси со тоа што можете да поставите двофакторна автентикација или безбедносно прашање.

Coinplay тврди дека ги исполнува критериумите за „безбедно и фер“ казино бидејќи ги исплаќа сите легитимни добивки и не е дел од никакви измамнички активности. Тоа исто така следи корисниците да креираат само една сметка и да се придржуваат до сите ограничувања и правила со цел да се осигура дека тие не ги повредуваат своите интереси или интересите на другите корисници.

Coinplay секогаш користи генератор на број по случаен избор за одредување на резултатот на казино игрите (посебно од лајв казино игрите) и да го утврди нивниот интегритет. Системот кој го користи е индустриски стандарден и темелно тестиран преку пуштање и анализирање на илјадници игри за да се обезбеди конзистентна случајност.

Достапни опции за обложување на Coinplay

Coinplay нуди различни варијанти на крипто спортски облози и казино, вклучувајќи слотови, игри со карти, лајв казино, спортови и е-спорт. Лесно можете да се снајдете до вашата одбрана категорија и да видите кои опции се популарни меѓу другите корисници.

Спорт

Опциите за спортско обложување достапни на Coinplay се опширни. Во разделот со пред-натпревари ќе најдете различни варијанти за спортско обложување. Тука спаѓаат најпопуларните спортови како фудбал, кошарка, тенис, голф и американски фудбал, како и позатворени спортови како Баскиска пелота, шах, боречки вештини, кабади и фрлање. Исто така, можете да се обложувате на неспортски настани како време, политика и културни настани.

Ако имате омилени лиги кои сакате брзо да ги најдете, можете да ги додадете во виџетот „Топ шампионати“. Исто така, ќе можете да најдете дневна селекција на топ натпреварите во левото мени под виџетот „Top championships“. Вие дури можете да го уредите и својот дисплеј во поставките на сметката преку избирање на спортовите на кои би сакале да се обложувате и преку криење на останатите.

Coinplay ги нуди сите поглавни опции за обложување како резултат, тотал, точен резултат, хендикеп и дупла шанса. Како дополнување на овие опции можете да се обложувате на статистички понуди како број на голови, корнери, офсајдови, шутеви и карти.

Coinplay навистина се издвојува од конкуренцијата кога станува збор за корисните информации кои се нудат на страниците со настани. Корисниците можат да пристапат до целосниот преглед на податоците на низа работи, вклучувајќи ја моменталната формација на тимовите, пласман на првенството, понови резултати, H2H статистика, а дури и очекуваната прогноза за времето на настанот.

Повеќето од понудите за обложување на пред-натпревар, исто така, се достапни и за обложување во живо. Згора на тоа, некои настани имаат видео-пренос во живо кој корисниците можат да го гледаат преку Coinplay. Вие, исто така, можете да го уредите начинот на која се прикажува видео плеерот.

Е-спорт

Со зголемената популарност на е-спорт турнирите, Coinplay се погрижи и за фановите на е-спортот, олеснувајќи го пребарувањето на одредени натпревари кои ви се допаѓаат во е-спорт менито. Лесно ќе можете да поставите е-спорт облози пред натпревар исто како и при обложувањето на традиционалните спортови. На Coinplay достапни се најпопуларните е-спортски дисциплини како: CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive), Dota 2, League of Legends, Valorant, Starcraft II, Rainbow Six, Overwatch, и Call of Duty.

Исто така, можете да се обложувате на натпревари во живо во соодветниот раздел. Таму има преноси достапни за повеќето натпревари кои корисниците можат да ги гледаат преку Coinplay на истиот екран каде што ги поставуваат и своите облози. За секоја дисциплина има посебни достапни понуди како „Pistol round” облози за CS:GO и Creeps, Aegis, како и Roshan облози за Dota 2.

Игри

Coinplay се труди да ги направи крипто игрите на среќа позабавни. Исто како и за класичните игри со карти, ќе најдете различни уникатни игри со различна механика, некои од нив се инспирирани од популарните филмови или ТВ-серии. Има повеќе од 130 игри од кои може да се избере, а во најпопуларните опции спаѓаат 21, Lucky Wheel, Apple of Fortune, Fruit Blast и Solitaire.

Слотови

Кога станува збор за слотовите на Coinplay има многу избор со повеќе од 3000 опции кои ќе се погрижат за вашата забава, нудејќи различни дизајни и механики. Ви нив спаѓаат класичните, последните видео слотови и биткоин џекпот слотовите. Во омилените слот игри спаѓаат 777, Big Wild Buffalo и Explorer’s Gold.

Категоријата „Buy bonus“ нуди можност за добивање големи награди бидејќи за време на играњето слотови можете да купите бонус вртења. Исто така, има и слотови за бесплатно играње кои се достапни и без регистрирање, нудејќи одличен начин за запознавање со платформата пред внесување на депозитот.

Live Казино

Игрите во лајв казиното на Coinplay ви даваат можност да уживате во лајв казиното од удобноста на вашиот дома или додека сте во движење со вашиот мобилен уред. Достапни се повеќе од 300 лајв маси кои нудат различни варијанти на игри и делачи. Рулет, блекџек, бакарат и покер се едни од најиграните игри во лајв казиното.

Корисниците можат да бидат уверени во правичноста на играта бидејќи можат да го гледаат преносот на делачот. Исто така, во лајв казиното има игри кои потсетуваат на познатите TВ- шоу со популарни игри како Mega Wheel и Lightning Roulette.

Банкинг и крипто депозити

На Coinplay нема фиат депозити, бидејќи сите депозити и повлекувања се прават преку криптовалута. Coinplay не наплаќа никаква провизија за депозитите и повлекувањата, но секако ќе има блокчејн мрежни провизии кои треба да се платат и кои се разликуваат според користената криптовалута.

Депозит можете да направите преку повеќе од 40 криптовалути, вклучувајќи Bitcoin, Ethereum, Tether, USD Coin, Solana, Avalanche, Litecoin, Binance Coin, Binance USD, Dogecoin, Tron, and Chainlink. Исто така, можете да се обложувате симултано со различни криптовалути преку користење на мулти-валутна сметка.

Промоции и бонуси

Coinplay ги привлекува новите корисници и се труди да ги задоволи веќе постоечките со низа понуди. Бонусот за добредојде на платформата е особено атрактивен. Новите корисници ќе добијат 100% бонус на нивниот прв депозит до 5,000 USDT.

Дополнително ќе добијат 40 бесплатни вртења.

Платформата, исто така, нуди и кешбек. Кешбек можете да добиете на секој облог пред натпревар или во живо, како и на секој облог кој го поставувате на игри во казино разделот.

Другите понуди кои корисниците на Coinplay можат да ги испробаат вклучуваат промо поени за поставување облози, 100% осигурување на облогот, секоја недела вредни награди.

Дали треба да играте на Coinplay?

Со повеќе од 5 години искуство, Coinplay се позиционираше во крипто индустријата за спортско обложување и казино како проверена платформа која нуди сигурна и добра забава за своите корисници.

Разновидноста на опции за обложување и игри во понудата е значителна и иновативна. Таа опфаќа спорт, е-спорт, игри со карти, слотови и лајв казино, вклучувајќи класични фаворити, како и нови и понепознати можности.

Coinplay надминува многу од своите конкуренти нудејќи им некои од највисоките крипто коефициенти за обложување на пазарот, а платформата е дизајнирана да биде лесна за користење и за новите и за искусните корисници.

100%-от бонус за добредојде го прави Coinplay прилично атрактивен избор за секој кој бара место за обложување на криптовалута, а доколку имате прашања, можете да ја побарате корисничката поддршка на Coinplay која ќе ви помогне во секое време.

 

Coinplay Slovakia , Coinplay Hrvatska , Coinplay Srbija , Coinplay Hungary , Coinplay Azerbaycan , Coinplay Brasil , Coinplay Mexico , Coinplay Қазақстан , Coinplay Armenia , Coinplay Marocco , Coinplay Albania , Coinplay MK , Coinplay Si , Coinplay MO , Coinplay Cesko

Бонус за добредојде до 5000 USDT