22Bet

Бонус

100% бонус за добредојде до €122

Промоции
  • Спортско обложување: Бонус 122 евра
Регистрација Регистрација

На пазарот за обложување постојат многу различни компании кои се разликуваат по својата понуда и големина. Еден од поголемите играчи кои го одредуваат правецот на индустријата, без сомневање е 22bet. Благодарение на многу добрата стратегија, компанијата која на пазарот постои од 2017 година, веќе успеа да го обележи своето присуство и знае како да го креира сопствениот бренд. Брзиот развој кој го постигнува главно се должи на неговата широка понуда, од кој поголем дел го сочинува е-спортот. Овде можат да се поставуваат облози на голем број настани. Брендот е во сопственост на Marikit Holdings Ltd, а лиценцата е издадена од Curacao eGaming. Ова потврдува дека 22bet работи потполно легално, но регулациите во некои држави го ограничуваат пристапот до порталот. Сепак, понудата презентирана од 22bet е многу интересна.

Спортско обложување на 22bet

Понудата на секоја обложувалница најчесто започнува со спортско обложување и истото важи и тука. 22Bet во својата понуда има голем број на тимски игри кои се познати низ целиот свет. Овде може да се обложувате на фудбал, кошарка, бејзбол или NFL натпревари. Ова е суштинската понуда на обложувалницата и тука можат да се најдат игри од целиот свет. Исто така, достапни се и некои помали лиги, што го прави бројот на достапни настани секој ден да расте. Мото-спортовите се, исто така, важен дел од понудата на 22bet. Тука можат да се најдат многу настани по кои Formula 1 или MotoGP натпреварите се познати. Исто така, треба да се спомне дека обложувалницата има специјална понуда за повеќето важни настани, што дава можност да се најдат сите видови на светски купови или континентални првенства.

Покрај традиционалните спортови, 22bet е место каде може да се најде широка понуда за е-спорт. Па така, тука можат да се најдат игрите како: CS:GO, Dota 2 или League of Legends. Ова е само пример, бидејќи во суштина обложувалницата нуди многу повеќе игри во своето портфолио. Заради ова, тоа е една од најсветлите точки во широката понуда на оваа обложувалница.

Казино игри достапни на 22bet

Ова е вториот најважен елемент од понудата на платформата на обложувалницата. Казино игрите се совршеното дополнување на спортското обложување и одмор од секојдневниот живот. Заради ова, 22bet на својата платформа има многу игри кои веќе се познати во реалните казина. Во моментот, може да играат  повеќе од 100 наслови, кои се разликуваат во повеќе аспекти. Големиот број игри бара непречена работа на платформата. За ова на 22bet не треба да се грижите бидејќи сè работи како што треба.

Големата понуда на игри од обложувалницата вклучува многу клучни наслови. Овде спаѓаат игри како покер или бакарат. Дополнително, има голема понуда на слотови, рулет или блекџек игри кои можат да се играат во казиното. Игрите кои се нудат се изработени од светски познати брендови, од кои треба да ги издвоиме Microgaming или Betsense. Благодарение на нив, платформата на обложувалницата работи непречено, без никакви прекини.

Казино игри и спортско обложување во живо

Покрај стандардната можност за спортско обложување и играње казино игри, обложувалницата нуди и „лајв“ опција. Ова значи дека секој спортски настан може да се следи во живо и дека облог може да се испрати во кое било време од натпреварот. Ова овозможува да се следи ситуацијата на теренот во живо и да се донесат одлуки во зависност од случувањата во моментот. Па така, може да се постави облог на резултатот од натпреварот или кој следно ќе даде гол. Опциите се достапни зависно од спортот во прашање. Кога станува збор за лајв казиното, тоа нуди можност за играње со луѓе од целиот свет. Ова на секој играч му дава можност да се испроба во вистинска игра. Од казино игрите, уште еднаш, можат да се издвојат насловите како покер, бакарат и рулет. Ова се едни од најпопуларните игри во овој формат. Настаните во живо, исто така, се изведуваат непречено  благодарение на компаниите како Authentic Gaming, LuckyStreak и SA Gaming. Опсегот на компании кои соработуваат со 22bet е многу широк, нудејќи игри од највисоко ниво.

Покер варијации достапни на 22bet

Ова е една од најпопуларните игри со карти во светот и е застапена во секое казино. Имено покерот ги привлекува играчите од целиот свет кои сакаат да искусат возбуда до 22bet. Оваа игра е од суштинско значење за секое казино и истото важи и за оваа обложувалница. Најпрво, важно е да се забележи дека 22bet нуди најразлични видови покер варијанти. Всушност, може да се најдат околу 80 варијации. Како дополнување на традиционалните игри како Hold’em или 5 карти, играчите можат да најдат наслови како Power Poker, Deuces Wild или Poker Pursuit. Понудата на игри е многу широка, а можноста за играње во живо уште повеќе ја нагласува нејзината уникатност. Исто така, треба да се забележи и функционалното покер лоби, кое овозможува голем број играчи да се поврзат симултано на мрежата без никакви проблеми.

Пристап преку мобилен телефон на 22bet

Мобилната апликација во бизнисот со обложување е задолжителна. Без неа, тешко е да се натпреваруваш за голем број фанови на порталот. Заради ова, 22bet нуди можност за преземање на специјална апликација за Android или Ios мобилни уреди. Апликацијата им дава можност на играчите да се најават на својата 22bet сметка. Преку неа можат да се процесираат сите плаќања и ги нуди истите можности како и платформата. Ова значи дека може да се поставуваат стандардни и лајв спортски облози, како и да се играат казино игри. Ова на играчот му дава можност да пристапи до платформата и во живо да го види својот резултат, дури и кога е во движење. Заради ова 22bet е еден од водечките играчи на пазарот за обложување. Треба да се забележи дека апликацијата може да се преземе преку порталот на 22bet, но не и преку AppStore или Google Play. Откако еднаш ќе се преземе, операциите на неа се многу едноставни и се работи без никакви потешкотии.

Методи за плаќање на 22bet

Ова е уште еден важен аспект на кој секоја компанија за обложување треба да поработи, бидејќи од тоа како трансакциите работат од и на сметката е важно за секој играч. Кога настануваат проблеми во однос на ова прашање, тие можат да предизвикаат пад на популарноста на порталот. Гледајќи како функционира 22bet, може да се заклучи дека плаќањата работат како што се очекува. На корисниците им се достапни неколку различни методи. Може да започнеме со традиционалните банкарски трансакции или кредитни картички. Како дополнување на нив, играчите можат да користат услуги како EcoPayz или Skrill. Покрај ова, исплатите можат да се прават и преку криптовалути, па дури и преку Steam. Треба да се имаат предвид важечките лимити. Минималниот износ за депозит на сметката изнесува 1€, а повлекувањата не се ограничени. Единствените ограничувања кои може да ги има важат за технологиите кои се користат и дали тие самите имаат свои рестрикции.

Корисничка поддршка на 22bet

Од гледна точка на растечкиот интерес за услугите и потенцијалните проблеми поврзани за бизнисот, компанијата реши да отвори центар за поддршка. Ова е место во кое секој корисник ќе може да најде совет на тема која го загрижува. Ова е место каде што корисниците можат да пријават проблеми во врска со операциите на порталот. Овде може да се пријават непроцесирани плаќања или погрешно пресметани добивки. Ако се појави некој проблем, секој корисник може да пријави до корисничката поддршка која работи 24 часа дневно. Најлесниот метод за комуницирање е чатот каде операторот ќе му помогне на корисникот да го реши проблемот. Одејќи понатаму, компанијата нуди кол-центар кој е во можност да ги услужува играчите на 28 различни јазици. Ова не е честа појава на пазарот, што придонесува бројот на корисници на 22bet постојано да се зголемува. Исто така, има е-мејл адреса која е на располагаѓање за играчите во случај на технички потешкотии кои бараат подлабока анализа.

Како да креирам профил на 22bet?

Ова не е тешка задача за која се потребни само неколку минути за да можете активно да учествувате во понудата што ја нуди 22bet. Секој играч е во можност да креира профил во целосна верзија и преку социјална мрежа. Покрај ова, може да се креира профил или да се користат социјалните мрежи за брзо логирање. Во секој случај, потребно е да се внесат информациите како е-мејл адреса или телефонски број. Покрај ова, секој играч мора да ги наведе основните информации како име и валута на плаќање. Потребно е да се прифатат условите на договорот и дека играчот има најмалку 18 години. Откако сите податоци ќе бидат внесени и сметката ќе биде регистрирана, корисникот ќе мора да ја почека и верификацијата. Процесот се состои од прикачување на скениран доказ во системот. Податоците од документот ќе бидат споредени со информациите внесени за време на најавата и ќе бидат проверени. Ова е еден од основните чекори до можноста за целосно користење на корисничката сметка.

Заклучок

22bet е платформа за обложување која и покрај своето кратко постоење има што да понуди. Големиот избор на спортски и е-спорт облози дава широки можности за обложување. Ова најмногу се однесува за достапните настани и за можноста за конфигурирање на одреден настан. Дополнително, треба да се спомне казиното кое функционира беспрекорно. Игрите се изработени од најдобрите компании, па така можете да бидете сигурни дека сè работи добро и непречено. И двете опции се достапни во живо, што значително го зголемува искуството при играњето. Покрај ова, треба да се спомнат бројните покер опции, со околу 80 достапни варијанти. Ова од своја страна бара паричните трансакции да функционираат многу добро, што е случај со 22bet, бидејќи и трансферите и повлекувањата од сметката немаат поголеми проблеми. Ако има некои прашања, корисничката поддршка е достапна за да помогне да се реши секое од нив. Процесот за регистрација е еден од наједноставните, меѓутоа од играчот се бара да исппрати скен-копија од негов документ. Како заклучок, 22bet е обложувалница која треба да се има предвид, бидејќи нејзината понуда е една од најдобрите, а нејзината разновидност е нејзината друга предност.

22bet HR , 22bet SK , 22bet RS , 22bet HU , 22bet AZ , 22bet BR , 22bet MX , 22bet KZ , 22bet ARM , , 22bet Shqipëria , 22bet MK , 22bet Si , 22bet MO , 22Bet Cesko

100% бонус за добредојде до €122